V Rožnově pod Radhoštěm začne v pondělí stavba vodovodu na Horních Pasekách

V Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku začne v pondělí stavba vodovodu na Horních Pasekách. Stavět se bude na několika místech současně a obyvatelé dané lokality se musí připravit na určitá dopravní omezení, sdělila ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Vodovod Horní Paseky by měl být vybudován do ledna roku 2025, stát bude 107 milionů korun.

2 min. čtení

„Doposud byli obyvatelé Horních Pasek závislí na lokálních zdrojích vody, například studnách, a já věřím, že všichni ocení možnost připojit se na vodovod, který zde bude vybudovaný. Je to velmi složitý projekt, který s sebou nese jistá dočasná omezení a je nutné počítat s tím, že se v místě stavby bude pohybovat těžká technika. Žádáme proto obyvatele o trpělivost, zvýšenou opatrnost a dodržování dopravního značení,“ uvedla místostarostka Markéta Blinková (ODS).

Investiční akce společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín má náklady 107 milionů korun, na stavbu byla schválená dotace ministerstva zemědělství 75,5 milionu korun.

„Vybudování vodovodu bude rozděleno na tři jednotlivé části. Součástí stavby je mimo pokládky vodovodního řadu a výtlačného řadu také výstavba objektu čerpací stanice a objektu vodojemu v části Sladské. Stavba s ohledem na svůj rozsah bude probíhat na několika místech současně s podmínkou zajištění dopravní obslužnosti. Obyvatelé dané oblasti budou o plánovaných uzavírkách komunikací informováni přímo stavbyvedoucím,“ uvedla mluvčí. Harmonogram bude zveřejněný také na stránkách města.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme