V Říčanech začínají opravy hlavní kanalizační stoky

V Říčanech začínají opravy hlavního kanalizačního řadu, který má nedostatečnou kapacitu. Při první etapě se počítá s vyřešením nevyhovujícího stavu odlehčovacích komor hlavní stoky, který má být odstraněn do letošního června.

2 min. čtení

Tyto opravy budou stát pět milionů korun. Celkem bude mít rekonstrukce hlavní stoky tři etapy a částka se může vyšplhat až na 50 milionů korun. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala mluvčí radnice Adéla Michalová.

Komory hlavní stoky nedaleko městského centra potřebují opravit, protože z nich často vytéká splašková voda do přírody. Kvůli problémům s hlavní stokou se nemohou v Říčanech připojovat na kanalizaci nové nemovitosti zhruba na 60 procentech území města, což omezuje především velké stavební projekty a stavebníci rodinných domů situaci řeší výstavbou septiků nebo domovních čistíren.

Podle starosty Vladimíra Kořena opravy kanalizace potrvají několik let. Při druhé etapě se počítá se zvýšením kapacity kanalizačního řadu a při třetí by měla přibýt velká retenční nádrž, která má zadržet vodu při přívalových deštích. Na tyto dvě etapy ale ještě není vydané stavební povolení. Radnice jedná s majiteli pozemků a dokončuje podklady pro stavební řízení.

 

Foto: Wikipedia, Mirekk, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme