V Praze probíhá deratizace stokové sítě

Podle odborníků je počet hlodavců v Praze vyšší než počet obyvatel. Aktuální odhad činí dokonce 5 milionů kusů hlodavců. Pravidelnou deratizací se počet potkanů udržuje na přiměřené úrovni.

2 min. čtení

Na deratizaci bude letos vydáno 5 milionů korun a spotřebuje se 14 tun nástrah do 14000 kanalizačních vstupů. Dosud bylo ošetřeno 7000 kanalizačních vstupů. Na některých místech Pražské vodovody a kanalizace (PVK) deratizovaly i opakovaně.

Deratizaci stokové sítě provádí PVK na základě smlouvy s Magistrátem hl.m. Prahy od dubna do konce října. V letních měsících bude deratizacec provedena na Petřinách, sídlišti Podbělohorská v Praze 6 a také na Proseku a Střížkově v Praze 9. Opakovaná deratizace proběhla například na sídlišti Červený vrch nebo v ulici Kladenská, kde dochází k výstavbě metra a zvýšený stavební ruch vyhání totiž potkany z kanalizace na povrch. Opakovaná deratizace byla realizována dále v Radotíně, Zbraslavi, Kolovratech a Karlíně (v ulicích Vítkova a Křižíkova).

Harmonogram je vždy konzultován a schválen Hygienickou stanicí hl.m.Prahy. PVK používá požerové nástrahy HUBEX, které jsou vhodné do vlhkého prostředí.

Foto: Wikipedie, Xth-Floor, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme