V Praze díky postupnému oteplení ubylo poruch vodovodu

Pražské vodovody a kanalizace (PVK)zaznamenaly od pátku do neděle 85 havárií vodovodu. Průměrný počet poruch za poslední týden tak klesl ze 40 během předchozích mrazivých dnů na 30 denně, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Ondřej Pokorný.

2 min. čtení

Vliv na pokles poruchovosti má podle něj také pozvolná obleva. Havárie se dařilo odstraňovat bez větších obtíží.

Pracovníci PVK během víkendu řešili pět havárií s větším dopaden za zásobování obyvatel vodou. "Největší havárie tohoto víkendu byla zaznamenána v ulici Kolbenova v Praze 9. Havárie vodovodního řadu o průměru 500 mm přerušila dodávku pitné vody v oblasti Vysočan," uvedl Pokorný.

Jak již dříve uvedli zástupci vodárenských firem, když přijdou delší mrazy, mohou praskat vodovody. Protože jsou uloženy v hloubce zhruba od 1,5 metru, nikdy nezamrznou. Promrzá ale podloží, začne se hýbat, na potrubí působí tlaky a praská. Počet poruch vodovodů roste i tehdy, pokud se po delších mrazech oteplí. I tato změna počasí vyvolává pohyby podloží.

PVK zásobují vodou obyvatele hlavního města a dalších 200.000 lidí ve Středočeském kraji a na Vysočině. Firma je členem skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je zároveň největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Foto: Wikipedie, Hpschaefer, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme