V Popicích a Strachotíně letos začnou s dostavbou kanalizace

V Popicích a Strachotíně na Břeclavsku se chystají letos zahájit druhou etapu stavby kanalizace za 71,8 milionu korun, která ještě více přispěje k čistotě vody v novomlýnských nádržích. Stavba by měla začít v červnu, nebo v červenci, řekl ČTK předseda Svazku ČOV Strachotín - Popice Josef Handl.

2 min. čtení

Obce chtěly postavil kanalizaci s čistírnou kompletně už před lety, scházely však peníze. Vznikla tedy čistírna ve Strachotíně, kam svádí splašky z Popic pomocí přečerpávacích stanic. "Teď nás čeká dostavba kanalizačního řadu a přípojek domácností," uvedl Handl.

Svazek už zakázku zadal, nyní čeká, až schválí podklady Státní fond životního prostředí, který na stavbu přispívá. "Pokud bychom v červnu, nebo v červenci začali, dokončili bychom kanalizaci v listopadu nebo v prosinci příští rok," doplnil Handl.

Kvalita vody v nádržích už se výrazně zlepšila poté, co všechny obce proti proudu Svratky k Brnu postavily čistírnu, Strachotín s Popicemi byly dalším příspěvkem. Handl vyloučil, že by některé splašky mířily přímo do nádrží. "Není to možné už proto, že většina obce leží níže, než je hladina nádrže," řekl.

 

Zdroj: Wikipedia, Palickap, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme