V Pardubicích začaly přípravné práce modernizace koupaliště Cihelna

V Pardubicích začaly přípravné práce modernizace koupaliště Cihelna. Stavební firma si přezvala staveniště přibližně před dvěma týdny. Rekonstrukci má provést za 140 milionů korun. Harmonogram a dokončení projektu bude jasnější v lednu či únoru. ČTK to řekl místopředseda představenstva společnosti Agrostav Pardubice Roman Mokrý.

4 min. čtení

Předběžný termín dokončení je rok 2024, v letní sezoně by mohlo být koupaliště v provozu. Firma bude modernizovat bazény a technologie. Fólie a obklady bazénu vybourá a nahradí nerezovým plechem s vyztuženou PVC membránou. K tomu opraví schodiště a venkovní okruhy kolem tribuny a ochozy skokanského bazénu. Stavební společnost vymění i čerpadla, filtry, armatury, žebříky, sprchy, skokanská prkna, oplocení čisté zóny, elektroinstalaci, zavlažování či lavičky. Tobogány a skluzavky zůstanou původní, bude ale nutné natřít ocelové konstrukce. Součástí projektu je i oprava šaten a záchodů.

„Máme na koupališti kompletně zřízené staveniště, pohybuje se tam kolem 20 lidí. Bazénové těleso jsme připravili na rekonstrukci. Firma, která vyrábí díly, si bazén zaměřila, dělá se k tomu výrobní dokumentace. K tomu začaly bourací práce v dalších objektech,“ řekl Mokrý.

Dělníci pracují v šatnách a na tribuně. „Objektů je tam poměrně hodně. Jsme ve vnitřních prostorách, využíváme každý den. Po Novém roce nám začnou z Itálie přicházet první výrobní díly pro bazén,“ řekl Mokrý.

Společnost má smluvně domluvené materiály a díly pro modernizaci bazénu, podle jejího zástupce by tedy s dodávkami neměl být problém. „Máme zasmluvněno kompletně všechno, bazénové těleso, filtry, čerpadla, na 99 procent bychom měli být schopní všechno pokrýt, naši subdodavatelé jsou na to nachystaní,“ řekl Mokrý.

Harmonogram a termín připravují týmy města a stavební společnosti. „Děláme všechno pro to, aby se dalo v roce 2024 uvést koupaliště do provozu, moudřejší budeme v lednu, únoru, jakmile budeme vědět detailní dodávky materiálu ze zahraničí. Rekonstrukce je připravená tak, aby nás nic nepřekvapilo, ale pořád je to rekonstrukce, stát se může cokoliv,“ řekl Mokrý.

Koupaliště Cihelna, které je zavřené od letošní sezony, pochází z roku 1960 a naposledy bylo opravováno v roce 2000. Areál má rozlohu přes čtyři hektary, vodní plocha je 3500 metrů čtverečních. Kapacita areálu dosahuje až 4000 lidí. Pardubice areál pronajímají, provozuje ho dvě desítky let firma Petra Ministra. Ve městě provozuje ještě jedno koupaliště plavecký areál, tamní Sluneční pláž je ale rozlohou menší a kapacitu má 1700 lidí.

Autor: ČTK

Doporučujeme