V Ostravě odstartovaly České přehradní dny 2016

Již XXXV. ročník mezinárodní konference vodohospodářů a odborníků v oboru se do Moravskoslezského kraje vrátil po dvaceti letech. Organizátorem akce je státní podnik Povodí Odry spolu s Českým přehradním výborem. V Ostravě se sešlo více než 300 odborníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

4 min. čtení

Nad akcí převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Účast přislíbil i ministr zemědělství Marian Jurečka.

Jde o třídenní mezinárodní konferenci vodohospodářů a odborníků v oboru nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a Maďarska, která se koná od 21. do 23. června v Clarion Congress Hotelu Ostrava.

„Konferenci střídavě připravují podniky Povodí z Česka a ze Slovenska a to pravidelně každé dva roky. Účastníci setkání se mohou těšit na odborné přednášky z oblasti přehradního stavitelství, vodního hospodářství, hydrologie a souvisejících oborů, ale i na odborné exkurze, které jsou zpravidla příjemnou tečkou za několikadenním jednáním. Letos účastníky čeká prohlídka vodních děl Šance a Kružberk,“ říká vedoucí organizačního výboru Dalibor Kratochvíl ze státního podniku Povodí Odry s tím, že se tato významná akce vrací k nám do Moravskoslezského kraje po dvaceti letech:
„Naposledy se zde České přehradní dny konaly v roce 1996 v Hradci nad Moravicí, kdy proběhl XXV. ročník této konference. Neskutečných dvacet let sice neznamená v životě přehrad mnoho, ale v oblasti celého vodního hospodářství byl za tu dobu učiněn velký pokrok. Bylo zrekonstruováno několik desítek přehrad, zmodernizovány technologie, zajištěny dálkové přenosy, vytvořeny a na reálných povodňových situacích ověřeny srážkoodtokové předpovědní modely.“

Kromě informací z ČR a okolních států jsou nedílnou součástí také informace z mezinárodních kongresů a činnosti firem v zahraničí. „Tyto poznatky jsou vždy shrnuty v tištěných sbornících a poslední dobou jsou přístupné také v elektronické podobě,“ dodává na závěr Kratochvíl. Akce je určena nejen odborníkům, ale i příznivcům z řad laické veřejnosti. Všichni jsou srdečně zváni! Podrobnější informace včetně programu najdete na http://www.pd2016.cz/.
 


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme