V oblasti Na Holotě v Kopřivnici se začala stavět hráz, ochrání domy a zahrady

V oblasti zvané Na Holotě v Lubině, části Kopřivnice na Novojičínsku, se začala stavět téměř půl kilometru dlouhá protipovodňová hráz. Bude bránit pravidelnému zaplavování domů a zahrad. Projekt zhruba za 12 milionů korun má být hotov za půl roku. ČTK to sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

2 min. čtení

Území Na Holotě podle ní bývá zaplavováno při každém intenzivnějším či déle trvajícím dešti. „Pozemky v tomto území mají vysokou hladinu podzemních vod. V minulosti zde byly rybníky a potok sváděl povrchové i spodní vody. Kvůli špatné melioraci a zasypávání odvodňovacích příkopů během postupné výstavby rodinných domů však došlo k narušení odvádění vod a lokalita potřebuje protipovodňovou ochranu,“ uvedl Jiří Štěpán z odboru rozvoje města.

Nyní začaly stavební práce. „Aby se snížilo riziko povodní, bude na místě vybudována 484 metrů dlouhá a 0,6 – 1,5 metru vysoká protipovodňová hrázka se svodným příkopem a 83metrovou dešťovou kanalizací, která zachycené a nevsáknuté vody odvede do koryta řeky Lubiny, mimo zastavěné území,“ popsala Macháčková.

Předpokládalo se, že náklady dosáhnou okolo 15 milionů korun. Městu se ale podařilo v soutěži získat cenu zhruba o tři miliony korun nižší. Většinu pokryje dotace.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme