V Moravské Třebové se zvýší cena vody na 93,50 korun za kubík

Aktuální zvýšení ceny stočného pro rok 2013 schválilo městské zastupitelstvo Moravské Třebové na svém říjnovém jednání. V Moravské Třebové cena vody překročí magickou devadesátikorunovou hranici.

2 min. čtení

U stočného se tak z letošních 43 Kč zvýší v příštím roce platby na 46 Kč/m3. V případě zvýšení DPH v příštím roce ze 14% na 15% by byla cena stočného s daní činila 46,40 Kč/m3. Výši DPH v současné době nelze stanovit.

Hlavním důvodem zvýšení ceny stočného v Moravské Třebové v roce 2013 je pokles produkce odpadních vod. Zjednodušeně řečeno, provozovatel městské kanalizace, VHOS, a. s., tak nepřijímá za stočné dostatečně vysoké platby, ze kterých by mohl městu hradit nájemné, a je nucen stejně jako vloni navrhovat zvýšení stočného i pro nadcházející rok.

O zvýšení ceny vodného na příští rok nerozhoduje zastupitelstvo města, ale Dobrovolný svazek obcí Skupinový vodovod Moravskotřebovska (DSO). Ten pro rok 2013 zvýšil cenu vodného z 34,50 na 37,50 Kč/m3, za předpokladu, že opět nedojde ke změně DPH. Navýšení ceny vodného je zdůvodněno nutností vyšších investic do obnovy a oprav infrastrukturního majetku DSO. 

Foto: Wikipedia, Palickap, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme