V Mladé Boleslavi sbírají vodu ze střechy 9. ZŠ do pěti podzemních nádrží

Mladá Boleslav instalovala u tělocvičny 9. základní školy pět retenčních nádrží na zachycení dešťové vody, bude ji využívat na zavlažování téměř 2000 metrů čtverečních trávníku v areálu školy. Součástí je i vsakovací systém, který vrátí nevyužitou vodu zpět do půdy. Šlo o Investici za 4,8 milionu korun, informoval za magistrát na webu Pavel Šubrt.

1 min. čtení

"Dešťové vody ze střechy tělocvičny 9. ZŠ jsou kanalizačním potrubím svedeny do systému pěti retenčních nádrží o celkovém objemu 65 metrů krychlových a zachycená voda slouží pro automatickou závlahu travnaté plochy mezi severozápadním křídlem školy a tělocvičnou," uvedl Šubrt. Přebytečná voda se má vsakovat do podloží s pomocí takzvané vsakovací galerie, nad kterou je plocha pro plážový volejbal.

Podzemní nádrž na dešťovou vodu instalovali v Mladé Boleslavi loni v létě také vedle pečovatelského domu v Sadové ulici. Sbírá ze střechy domu vodu, kterou město využívá na zalévání zeleně v okolí. Kvůli blízkosti podsklepených domů neslouží jako retenční a vsakovací, voda nevyužitá na zalévání z ní odchází do kanalizace.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme