V Litoměřicích otevřeli koupaliště, vstupné se zvýšilo

V Litoměřicích letos poprvé otevřeli koupaliště. Provoz tu ale zatím závisí na počasí. Napuštěný je menší třicetimetrový bazén a zčásti brouzdaliště. Vstupné zdražilo o deset korun, za celý den zaplatí dospělý v hlavní sezoně 90 korun. Informovalo o tom na svém webu město. Brána se v pátek po zimní přestávce otevře na koupališti Klíše v Ústí nad Labem.

3 min. čtení

V Litoměřicích se v bazénech na Písečném ostrově nyní pozvolna ohřívá voda. „Pro otevření je potřeba alespoň dvacetistupňová venkovní teplota, která zatím není. Navíc noci jsou ještě chladné a teplota vody tak vždy klesne,“ uvedl vedoucí koupaliště Ladislav Beneš. Před cestou je tak lepší si ověřit, zda v daný den je koupaliště otevřené.

Oproti loňsku vstupné zdražilo o deset korun. V květnu a září zaplatí dospělý za celý den 60 korun, po 16:00 o dvacet korun méně. V hlavní sezoně, tedy od června do konce srpna, pak bude celodenní vstupné 90 korun, po 16:00 to bude 60 Kč. „Náklady na provoz neustále stoupají. Třeba jen s elektřinou se za jeden den nedostaneme pod 5000 korun. O vodu se musíme starat dle zákona, a je tudíž nutné mít například filtraci v provozu 24 hodin denně,“ uvedl Beneš. Loni se na koupališti před sezonou opravoval minigolf a přibyla nová skluzavka, letos se natíraly bazény a zveleboval trávník, který přes zimu poničila divoká prasata.

Koupaliště Klíše v Ústí nad Labem se otevírá 12. května, ve dnech 12. až 14. května je vstup zdarma, informovalo město na facebooku. Od 15. května bude celodenní vstupné za cenu dvouhodinového, tedy dospělí 100 korun a zlevněné vstupné 60 Kč. Otevírací doba je od 09:00 do 20:00. Otevřené je v kraji už termální koupaliště Brná nebo Kamencové jezero v Chomutově, od 1. června zahájí provoz také koupaliště v Lounech, Bílině a dalších městech na severu Čech.

Autor: ČTK

Doporučujeme