V Liberci skončila výstavba vodojemu Horská, zajistí vodu pro část Ruprechtic 

V Liberci skončila výstavba vodojemu Horská s přivaděčem, který má zajistit dostatek vody pro část Ruprechtic. Jeho vybudování stálo zhruba 80 milionů korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.

2 min. čtení

„Výstavba vodojemu už byla dokončená a nyní probíhají administrativní a úřední kroky k zahájení provozu. Předpokládáme, že spuštění do běžného provozu nastane během prvního pololetí letošního roku,“ řekla Kodymová.

Na špatné zásobování vodou si obyvatelé v lokalitě Horská stěžovali bezmála čtvrt století. Výstavba vodojemu s přivaděčem začala v létě 2021. Radnice na ni získala dotaci ve výši zhruba 31 milionů korun ze Státního fondu životního prostředí ČR a 13 miliony se podílela Severočeská vodárenská společnost.

Vybraná stavební firma postavila vodojem se dvěma zásobníky, každý o objemu 250 metrů krychlových. Zároveň do země zakopala zhruba pět kilometrů vodovodního řadu, včetně více než dvoukilometrového přivaděče, který vodu do vodojemu Horská bude přivádět z vodojemu Orion. „Vybudovaný vodojem zajistí posílení kolísajících dodávek vody a dostatečnou kapacitu dodávek vody pro další postupné rozšíření vodovodní sítě v Ruprechticích,“ dodala Kodymová.

Autor: ČTK

Doporučujeme