V Krnově podraží voda o 3,45 Kč na 45,43 Kč za kubík

Obyvatelé Krnova na Bruntálsku budou od 1. ledna platit za kubík vody 45,43 Kč, což je o 3,45 Kč, tedy 8,2 procenta více než nyní. Na valné hromadě městské společnosti Krnovské vodovody a kanalizace (KVAK) o tom rozhodla krnovská městská rada. ČTK o tom dnes sdělila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.  

2 min. čtení

Cena vody se ve městě zvedá po dvou letech. Cena vodného zůstává stejná, zdražuje stočné. "I po zdražení stočného zůstane cena vody v Krnově na přibližně poloviční výši průměrné ceny v České republice," uvedla Círová.

V Moravskoslezském kraji v okresech Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín a Opava, kam dodává vodu společnost Severomoravské vodovody a kanalizace, zaplatí lidé za kubík vody od ledna 77,88 Kč. Například na Olomoucku bude metr krychlový vody stát 84,22 Kč.

Círová uvedla, že peníze, které městská firma díky zdražení vody získá, vloží společnost stejně jako v minulosti do rekonstrukcí vodohospodářského majetku. V příštím roce by mělo jít přibližně o 4,5 milionu Kč. "Za tuto částku můžeme opravit bezvýkopovou technologií zhruba 450 metrů kanalizace s malým průměrem a minimálním počtem přípojek," uvedla jednatelka KVAK Eva Šindelářová. Letos krnovští vodohospodáři investovali do oprav sítí celkem 8,3 milionu Kč.

 

Foto: „Krnov townhall 1“ od Herbert Ortner, Vienna, Austria – own image, scan from slide. Licencováno pod CC BY 2.5 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme