V Kolíně konečně dohoda o cenách vody

V Kolíně bude letos vodné stát 34,17 korun, stočné pak 36,26 korun, celkem tedy lidé za vodu zaplatí 70,43 Kč včetně DPH. Po dlouhých jednání nakonec tyto ceny odhlasovalo zastupitelstvo. Nové ceny platí od února.

2 min. čtení

Dohoda ale vznikala těžce. Provozovatel Vodos navrhoval cenu vodného a stočného zvýšit na 71,38 Kč včetně DPH. Zastupitelstvo však první návrh společnosti Vodos neodsouhlasilo. Výsledné ceny jsou o korunu nižší než původní návrh.

"Víme, že smlouva není pro Kolín dobrá, ale v dané situaci jsme dosáhli maxima možného. Cena se navyšuje méně, než byl původní návrh,"
shrnul starosta Vít Rakušan.

Zastupitel Petr Chudomel, k němuž se přidal kolega Jiří Truska, navrhl, aby kontrolní výbor provedl analýzu smlouvy města s Vodosem. "Vodné se zvedá, ale nájem Vodosu se nikterak moc nezvýšil," poznamenal Jiří Truska. "Mohli bychom jej navýšit, ale ve finále to zaplatí občané města," uvedl místostarosta Jan Pospíšil.

Kontrolní výbor by měl smlouvy, a to nejen s Vodosem, ale i s AVE Kolín, přezkoumat do březnového zasedání zastupitelstva, což je termín poměrně šibeniční, nicméně zastupitelé jej odhlasovali. "Jestli je někdo z členů pracovně vytížen, nabízíme z řad opozice pomoc," poznamenal Petr Chudomel.

Foto: Wikipedie, Miaow Miaow, GNU

krizovy odkaz
 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme