V Karlových Varech bude voda stát 61,44 korun

Navýšení cen za vodné a stočné je v karlovarském regionu šestiprocentní. (aktualizováno)

2 min. čtení

Členové Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (VSOZČ) zaplatí v roce 2011 za vodné a stočné v průměru asi o 3,47 koruny více než v roce letošním. Nová cena tak bude kolem 61,44 koruny za metr krychlový včetně DPH.

Pro výpočet vodného a stočného v roce 2011 byl poprvé uplatňovaný cenový vzorec. Jeho zavedení bylo jednou z podmínek Evropské komise pro vyplacení zadržované části evropské dotace na karlovarský regionální vodohospodářský projekt, realizovaný v roce 2007, uvedl Vojta. "Členské obce sdružení schválily cenu podle tohoto vzorce s tím, že maximální navýšení bude šest procent. Tento limit se nakonec využil, protože podle cenového vzorce by cena vyšla ještě o něco vyšší," poznamenal Vojta.

V roce 2011 vzrostou náklady na elektrickou energii, nákup surové vody, ukládání kalů z čistíren odpadních vod i dopravní náklady. "Zvýšení vodného a stočného je nezbytné, abychom mohli zachovat stávající úroveň služeb v oblasti dodávky pitné vody a odvádění i čištění odpadních vod a v dostatečném objemu zajistit údržbu, obnovu a rozvoj provozované infrastruktury," podotkl Antonín Jágl, ředitel společnosti Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, které majetek VSOZČ spravují.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme