V Jedovnicích opravují starý vodovod

Ze zastaralého vodovodu procházejícího středem Jedovnic často vytékala voda. Letos na konci března však bude problémvodohospodářů vyřešený. Starý vodovod se vyměňí za nový.

2 min. čtení

Podle jedovnického starosty Jaroslava Šíbla už bylo nekonečných drobných oprav dost. „Vodovod pochází z padesátých let a je ocelový. Často tam prosakovala voda, takže opakovaně přijížděli vodaři a poškozená místa opravovali,“ popsal situaci Šíbl s tím, že bylo na čase odstartovat rozsáhlou rekonstrukci.

„Přestože budeme v těchto místech i kopat, silnice tam bude průjezdná,“ uvedl Pavel Mikulášek z Vodárenské akciové společnosti, která se do oprav pustila v polovině ledna.

Práci dělníků však nyní zpomalila sněhová nadílka. To, jak budou pokračovat, záleží na počasí. Koncem března tohoto roku se nám snad podaří vodovod dokončit,“ dodal Mikulášek.

Vodohospodáře tam již dlouho trápily skryté poruchy. Právě v těch poškozených místech se pak z potrubí ztrácela do země asi polovina vody, která jím protékala. „Docházelo i k finančním ztrátám. Museli jsme se tedy pustit do výměny některých částí vodovodu,“ komentoval situaci Mikulášek.

Vodohospodáři na této akci spolupracují i s vedením města, které po opravě nechá udělat nové povrchy silnic i chodníků.

Foto: Wikipedia, Labl, licence GNU


Zdroj: Ola

Zdroj: Ola

Doporučujeme