V čínské řece bylo 2200 mrtvých vepřů, panují obavy z kontaminace

Více než 2200 mrtvých vepřů už vylovily úřady v čínském velkoměstě Šanghaji z řeky, která je jedním z hlavních zdrojů vody pro město. Uhynulí vepři se v řece začali objevovat v pátek a ve městě vypukly obavy z kontaminace vody.

2 min. čtení

Informovaly o tom dnes místní sdělovací prostředky. Úřady stále prověřují, odkud se mrtvá prasata v řece vzala, uvedla agentura Reuters.

 

Mršiny byly patrně do řeky Chuang-pchu vhozeny v provincii Če-ťiang a předpokládá se, že jejich celkový počet ještě naroste, citoval dnes list Global Times Sü Žung, ředitelku šanghajského úřadu pro ochranu životního prostředí. "Musíme jednat rychle a co nejdříve je odstranit, protože hrozí znečištění vody," dodala.

Kontaminace vodních zdrojů, ať už hnojivy, chemickými úniky či neupravenými splašky, vyvolává v Číně značné znepokojení. Vláda plánuje investovat v přepočtu 850 miliard dolarů během následujícího desetiletí na zlepšení systému dodávek vody.

Objev uhynulých prasat v řece se o víkendu rychle stal jedním z hlavních námětů diskusí na sociálních sítích, kde mnozí bloggeři kritizovali úřady za příliš pomalou reakci.

 

Zdroj: Wikipedia, Castelfranco, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme