V Chrudimi lidé zaplatí 67,88 korun

Nové ceny vodného a stočného budou na Chrudimsku platit od 1. ledna 2011. Cena je opět dvousložková.

2 min. čtení

Za odebrané množství budou odběratelé platit cenu vodného 36,16 Kč/m3 a stočného 31,72 Kč/m3, což činí celkem 67,88 Kč/m3.

Upravena byla i výše pevné složky, která je stanovena dle velikosti vodoměru. Pro nejmenší domovní vodoměry je pevná složka za připojení k síti stanovena na 750,- Kč ročně (vodné) a 720,- Kč ročně (stočné).

„Na úpravě ceny se výrazně podílí inflace, růst cen elektrické energie a poplatky státu za odebranou surovou vodu. Vliv má také neustále se snižující spotřeba vody, zejména v důsledku redukce výroby některých podniků,“ říká Roman Pešek ředitel Vodárenské společnosti Chrudim, a.s.

„Pozorně jsme zvažovali dopady změny ceny vodného a stočného na všechny skupiny obyvatel na jedné straně a potřebu získat více finančních prostředků na nutné investice do vodohospodářského majetku na straně druhé. Rozhodli jsme se proto navýšit nájemné za provozovaný vodohospodářský majetek o 5%,“ uvedl Josef Hrad ředitel společnosti Vodovody a Kanalizace Chrudim, a.s..

Pro odběratele s průměrnou spotřebou 110 litrů na osobu a den se od 1. ledna zvýší měsíční platba za vodné a stočné orientačně o 50 Kč v závislosti na typu jím obývané nemovitosti.

Foto: Wikipedie, Jan Kamenicek


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme