V České Lípě začne stavba koupaliště, jde o největší investici v historii města

V České Lípě začne stavba koupaliště v rekreačním areálu Dubice. Projekt, který přijde na 290 milionů korun, je největší investicí v novodobé historii města, které bude nákladnou stavbu financovat ze svého. Peníze na to má město připravené v investičním fondu. První návštěvníky by měl nový rekreační areál přivítat v letní sezoně 2024, řekla ČTK českolipská starostka Jitka Volfová (ANO). Ve středu 1. března předá město staveniště sdružení firem Metrostav DIZ a CL-Evans.

3 min. čtení

Plánů na koupaliště bylo ve městě s 37.000 obyvateli za posledních 30 let několik. Původně se zvažovala výstavba v Dubici, předchozí vedení města v čele s ČSSD ale připravilo výstavbu koupaliště vedle Sportareálu v centru. Projekt zhruba za 108 milionů korun byl kvůli umístění terčem kritiky. Nové vedení města v čele s ANO se rozhodlo záměr opustit a vrátit se k plánům v Dubici. Projekt zpracovala společnost Centroprojekt Group, která v minulosti spolupracovala na koupalištích a akvaparcích v Pasohlávkách, Hradci Králové, ale také na Slovensku v Popradu nebo v chorvatské Poreči.

„Je to pro nás historický okamžik, koupaliště by mělo být hotové příští rok na jaře s tím, že potom proběhne zkouška všech technologií,“ doplnila Volfová. Bazén s atrakcemi postaví firmy vedle zatopeného lomu v Dubici, v němž je kvůli přemnoženým sinicím už léta koupání zakázané. Vodu se tam nedaří vyčistit. Nový areál naváže na atrakce jako vodní vlek nebo 3D bludiště, které už tam jsou. Stavbaři tam vybudují velký bazén s vodnímiatrakcemi a dvěma drahami pro plavání o rozloze více než 900 metrů čtverečních, malý bazén a brouzdaliště.

„Ten areál má úžasný potenciál, už nyní bychom chtěli začít pracovat na projektové dokumentaci, kdy by se měly udělat terénní úpravy i v další části areálu, kde bychom chtěli mít piknikovou louku, chtěli bychom tam mít tábořiště, protože v té jedné části je aktivní záplavová oblast, takže tam nejdou umístit žádné stavby,“ řekla Volfová. Rekonstrukce podle ní čeká minigolf a do budoucna počítá radnice s vybudováním stání pro karavany.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme