V Čelákovicích u Labe instalují molo pro osobní lodě, přístaviště bude za rok

V Čelákovicích u Prahy by měli v květnu začít s umísťováním mola pro osobní lodě. Poslouží k nástupu a výstupu cestujících na levém břehu Labe nedaleko lávky přes řeku. Do konce dubna 2023 by pak mělo být postaveno ještě přístaviště pro malá plavidla. Jde o investici Ředitelství vodních cest (ŘVC), bude stát 36 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

2 min. čtení

"V roce 2021 již bylo vyrobeno v dílnách plovoucí molo pro osobní lodě, které by se mělo během května a června tohoto roku osazovat na místě, na břehu budou vybudovány betonové základy kotevních prvků, molo bude vyvázáno lany a se břehem ho spojí ocelová lávka," uvedl Bukovský. U mola mohou osobní lodě kotvit jen krátkodobě.

Firmu, která postaví přístaviště pro malá plavidla, ŘVC vybere až po 5. květnu, kdy končí lhůta pro podávání nabídek. Bukovský předpokládá, že stavět se začne v létě. Přístaviště pro 16 rekreačních lodí pak může být hotové do konce dubna 2023. Umožní kotvení rekreačním lodím do 20 metrů délky, povede k němu přípojka elektřiny a pitné vody. V plánu je osvětlení a kamery.

Ve Středočeském kraji by měla v roce 2023 vzniknout další přístaviště pro motorové čluny a rekreační plavidla také v Brandýse nad Labem, Nymburku, Poděbradech a Kolíně. Na podzim by mělo být dokončeno přístaviště pro 20 rekreačních lodí v Mělníku.

Foto: Wikipedia, Wantox, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme