V Bělé pod Bezdězem začali s napouštěním koupaliště, patří k největším v Česku

edno z největších koupališť v Česku v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku s délkou 130 metrů začalo s napouštěním vody a přípravami na sezonu, která začne 1. června. Město dá ročně na jeho údržbu zhruba 750.000 korun. Vstupné se oproti loňsku nezmění. Na dotaz ČTK to uvedl starosta Jaroslav Verner (ANO 2011).

3 min. čtení

"Kromě každoročního čištění a nátěru jsme letos opravili všechny chodníky a do areálu jsme umístili hodiny. Každý rok se snažíme dát něco do pořádku, ale chtělo by to větší rekonstrukci, na kterou nejsou finance," uvedl Verner.

Od roku 2016 se koupaliště napouští z přepadů Hlučovských pramenů. Naplnit nádrž trvá deset až 15 dní. "Začali jsme před několika dny, voda už zakrývá dno," doplnil Verner. Koupaliště s rozměry 50 a 130 metrů a průměrnou hloubkou 140 centimetrů pojme téměř 10.000 litrů vody. Lidé mohou využít písčitou nebo travnatou pláž a převlékárny, před pěti lety přibylo dětské brouzdaliště.

"Za loňský rok jsme zaznamenali 15 dní s návštěvností přes 1000 lidí," doplnil Verner. Průměrně jich koupaliště za příznivého počasí využívá kolem 700. Velké koupaliště s dostatkem stínu přes léto využívají lidé z širokého okolí. Vstupné vyjde dospělé návštěvníky na 40 korun, děti na 20, mohou si pořídit i zvýhodněnou sezonní vstupenku.

Koupaliště z první republiky je v okrajové části města. Vzniklo v roce 1933 na louce zvané Nadymač, kde stál do roku 1850 rybník stejného jména, kterým protékal potok Bělá. Podnikatelé, kteří v 30. letech přispěli na vybudování koupaliště, zde měli svoje převlékárny. Původní dřevené prvky byly v 70. letech nahrazeny betonem.

V Bělé pod Bezdězem žije přes 4700 lidí.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme