Uzavření Madety zdraží v Prachaticích vodu

Vodné a stočné budou mít od příštího roku dražší také v Prachaticích. Největší odběratel firma Madeta totiž zdejší závod zavírá. Informoval o tom Český rozhlas.

3 min. čtení

Zatímco vedení města Prachatice tvrdí, že muselo ve vyjednávání s provozovatelem vodohospodářské soustavy respektovat úbytek odebrané vody po chystaném uzavření mlékárenského provozu ve městě, opozice takový postup razantně odmítla. Projevilo se to v hlasování prachatických zastupitelů. Ti přesto poměrem 12 ku 7 hlasům navýšení vodného a stočného schválili.

Místostarosta Robert Zeman ze sdružení Pro Prachatice doplňuje: „Každý z nás zaplatí v Prachaticích vodné a stočné o osm korun vyšší než v letošním roce. Domácnost, která odebírá zhruba 100 kubíků vody ročně, zaplatí zhruba o 800 korun. Je to bohužel dáno tím, že v příštím roce čtvrtinový odběr odejde a také tím, že DPH se zvyšuje z 10 na 14 procent.“
 

Ceny vody včetně DPH v Prachaticích:
– vodné 35,34 Kč
– stočné 36,28 Kč
– celkem 71,62 Kč

Zdražení vodného a stočného však odmítá opozice. Zastupitelka Krejsová z ČSSD zvýšení ceny vody komentuje: „Není to potřeba. Je třeba, aby ČEVAK ustoupil ve své režii a občané neplatili jeho režii, když mu odejde jeden odběratel.“

S vyjádřením ale společnost ČEVAK nesouhlasí. „Paní zastupitelka nevychází z přesných informací. Většina našich nákladů není závislá na počtu odběratelů, ale jsou fixní. Je to zcela v souladu s cenovými předpisy a jsem přesvědčen, že k tomu přistupujeme zodpovědně a zcela v pořádku,“ reagoval ředitel pro strategii Martin Kalač.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme