Úspěšná knižní série H2O pokračuje, s podporou skupiny Veolia

Již pátý díl knižní série H20, pod názvem H20 a zkázonosný prstenec, byl slavnostně pokřtěn minulý týden. Stejně jako všechny předchozí díly, i tato kniha vychází s podporou skupiny Veolia v České republice.

3 min. čtení

Knihu H20 a zkázonosný prstenecv Green Table do života přivítali autor Petr Stančík, ilustrátorka Galina Miklínová a kmotr, herec Josef Lábus.

A na jaký příběh se můžete těšit tentokrát? Trojice kamarádů Hugo, Hubert a Ofélie cestuje pomocí časočlunu do minulosti i budoucnosti. Šílený vynálezce Vulpes plánuje postavit kolem zeměkoule prstenec z ledu. Zeměkouli hrozí proměna v pouštní planetu bez vody a života. Podaří se H2O znovu zachránit svět? Najde si Hubert holku? To vše a ještě mnohem víc čeká čtenáře dobrodružné sci-fi pro kluky a holky od 11 do 15 let.

Knihu H20 a zkázonosný prstenec vytvořila osvědčená autorská dvojice – Petr Stančík a Galina Miklínová.

Petr Stančík je český spicovatel, básník, prozaik, esejista, dramatik a textař. V letech 1992–1995 působil jako televizní režisér, od roku 1995 se živil jako tvůrce a poradce v oboru komerční i nekomerční komunikace. Za svou činnost získal 9 cen Louskáček za nejkreativnější českou reklamu. Od roku 2016 je spisovatelem na volné noze. Jeho texty byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny, španělštiny, němčiny, polštiny, bulharštiny, maďarštiny, litevštiny, slovinštiny, chorvatštiny, makedonštiny i albánštiny.

Galina Miklínová vystudovala VŠUP v Praze (ateliér filmové a televizní grafiky; M. Jágr a J. Barta), absolvovala také stáž na Humberside University ve Velké Británii (obor animovaný film). Galina je zřejmě nejznámější českou ilustrátorkou knih pro děti a mládež po roce 2000. Proslavená je hlavně spoluprací s básníkem Pavlem Šrutem a jejich románovou trilogií Lichožrouti, ale i s dalšími autory, jako Eva Papoušková, Petr Stančík (série H2O) nebo Alena Mornštajnová. Je také filmovou scenáristkou, výtvarnicí a režisérkou. Vytvořila například tři řady úspěšných večerníčků O Kanafáskovi pro Českou televizi.

Doporučujeme