Úpravna vody pro Chomutov má za sebou první část rekonstrukce

Úpravna vody pro Chomutov, nazývaná III. Mlýn, má za sebou první etapu rekonstrukce. Za 45 milionů korun se při ní zrekonstruovalo kalové hospodářství, další úpravy budou následovat na zbytku zařízení. Opravy trvaly tři měsíce.

2 min. čtení

Při rekonstrukci nasadila Severočeská vodárenská společnost (SVS) i mobilní úpravny vody, uvedl její mluvčí Jiří Hladík.

SVS provozuje vodovodní a kanalizační síť v Ústeckém a Libereckém kraji, akcionáři jsou jednotlivé obce. Do loňska opravovala především čistírny, aby dostála přísnější legislativě, teď přišly na řadu úpravny. Vloni v červnu začala stavět novou úpravnu pro dvacetitisícový Jirkov, která stojí zhruba čtvrt miliardy, letos v říjnu začala přestavovat úpravnu v Meziboří za 286 milionů. Chomutovská vodárna zatím stála méně, bez DPH asi 45 milionů korun, náklady na další etapu ale SVS neuvedla.

Úpravna vody III. Mlýn stojí v Bezručově údolí a bere vodu jak z říčky Chomutovky, tak z krušnohorských nádrží Kamenička a Křímov. Postavena byla v roce 1961 a kapacitně už sotva stačila "Úpravna měla po 50 letech provozu zastaralé technologické zařízení," uvedl Hladík. Nová linka by měla účinněji odvádět kal.

Foto: Wikipedia, Mef.ellingen, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme