ÚOHS uznal smlouvu Vodárenské společnosti Táborsko

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uznal platnost koncesní smlouvy mezi Vodárenskou společností Táborsko (VST) a společností ČEVAK. Dohodu z 1. prosince 2009 u ÚOHS postupně napadlo pět neúspěšných žadatelů. 

3 min. čtení

Antimonopolní úřad však všechny žádosti zamítl, sdělil mluvčí právního zástupce VST Roman Pospíšil. Podle něj může VST díky platnosti koncesní smlouvy získat na dotacích až 280 milionů korun.

VST vlastní vodohospodářský majetek v sousedících městech Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí. Řízení na nového provozovatele těchto sítí zahájila v říjnu 2008 a 1. prosince 2009 rozhodla, že jím bude společnost Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, jejímž právním nástupcem se následně stal ČEVAK.

"Antimonopolní úřad do května letošního roku zkoumal námitky ze stran neúspěšných žadatelů a všechny zamítl. Postup zadavatele byl podle něj správný,"
řekl Pospíšil.

VST tak díky koncesní smlouvě prý nyní splňuje podmínky pro udělení dotace z Fondu soudržnosti Evropské unie ve výši zhruba 185 milionů korun. Navíc podle Pospíšila teď také společnost může usilovat o dotaci na rekonstrukci čističky odpadních vod ve výši 97 milionů korun z Operačního programu životního prostředí.

VST koncem loňského roku zprovoznila dvě třetiny zrekonstruovaného nebo zcela nového kanalizačního systému v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí. Náklady na celý projekt, který by měla společnost dokončit letos, činí téměř miliardu korun.

Foto: Wikipedie, Matt Borak, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme