ÚOHS se bude znovu zabývat půlmiliardovým tendrem ve Znojmě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat půlmiliardovým tendrem Vodovodů a kanalizací Znojemsko na rekonstrukci úpravny vody.

2 min. čtení
ČTK to zjistila z webu úřadu. Na pokračování zakázky to ale nemá žádný vliv. Tendr vyhrálo sdružení firem v čele s Imosem Brno. Stavba by měla začít letos na jaře.
 
Znojemský starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) původně půlmiliardový tendr zrušil. U antimonopolního úřadu to napadla společnost Skanska. ÚOHS ale její návrh zamítl. Úřadu se ale nelíbil způsob losování, kterým Vodovody a kanalizace Znojemsko omezovaly počet uchazečů. Tento postup úřad označil jako netransparentní.
 
V rozhodnutí ale byly nepřesnosti. Proto předseda ÚOHS Petr Rafaj případ vrátil svým podřízeným k došetření. Mají se znovu zabývat i otázkou, jestli zrušení tendru bylo v souladu se zákonem.
 
Úpravna vody ve Znojmě byla postavená v letech 1967 až 1970 a dosud neprošla žádnou větší rekonstrukcí, opravily se vždy jen dílčí závady. Při současné opravě stavbaři například nahradí usazovací nádrže novou technologií nebo vymění rozvodný systém. Kromě chlóru bude voda dezinfikovaná také UV zářením. Všechny novinky potom přinesou úspory nákladů na výrobu pitné vody.
 
Při úpravně se také postaví nádrž na pitnou vodu o objemu 4000 metrů krychlových, která bude sloužit jako rezerva pro odběr vody spotřebiteli ve Znojmě a přilehlých obcích.
 
Foto: Wikipedia, Petr Novák, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme