ÚOHS se bude znovu zabývat půlmiliardovým tendrem ve Znojmě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat půlmiliardovým tendrem Vodovodů a kanalizací Znojemsko na rekonstrukci úpravny vody. Dosud tvrdil, že losování firem, které se tendru účastnily, nebylo v prvním kole transparentní. To musí znovu posoudit podřízení předsedy ÚOHS Petra Rafaje, který jim případ vrátil k novému projednání.

2 min. čtení

Úřad se tendrem, jehož první kolo zadavatel zrušil, zabýval opakovaně na základě podnětu společnosti Skanska, které se zrušení nelíbilo. Na zakázku to ale nemá žádný vliv. Výběrové řízení vyhrálo v dalším kole sdružení firem v čele s Imosem Brno.

Úpravna vody ve Znojmě byla postavená v letech 1967 až 1970 a dosud neprošla žádnou větší rekonstrukcí, opravily se vždy jen dílčí závady. Nyní stavbaři například nahradí usazovací nádrže novou technologií nebo vymění rozvodný systém. Vedle chlóru bude voda dezinfikovaná také UV zářením. Všechny novinky mají přinést úspory nákladů na výrobu pitné vody.

U úpravny se také postaví nádrž na pitnou vodu o objemu 4000 metrů krychlových, která bude sloužit jako rezerva pro odběr vody spotřebiteli ve Znojmě a přilehlých obcích.

Rekonstrukce úpravny vody a páteřních vodovodních řadů ve Znojmě začala loni na jaře. Po jejím skončení v roce 2016 bude podle zdejší radnice výroba pitné vody levnější a zlepší se i její chuť. Stavba je financovaná z dotací Evropské unie.

 

Foto: Wikipedia, Jiří Sedláček, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme