ÚOHS se bude znovu zabývat půlmiliardovou zakázkou v Jihlavě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat půlmiliardovou zakázkou na stavbu kanalizací v Jihlavě. Případ mu vrátil Krajský soud v Brně. ČTK to zjistila z webových stránek soudu. Případ u soudu napadlo sdružení firem Chemkostav, AGROSTAV, Stavební firma Škrabal a IPOS PS s.r.o.

2 min. čtení

Sdružení firem s Chemkostavem původně zakázku vyhrálo, antimonopolní úřad ale loni v březnu rozhodl, že nabídka sdružení nesplnila kvalifikační předpoklady. Proti tomu firmy podaly žalobu k soudu.

Jihlavský svaz vodovodů a kanalizací mezitím zakázku dal loni na jaře konkurenčnímu sdružení firem SYNER VHS Vysočina, HOCHTIEF CZ, Metrostav a EUROVIA CS a sdružení s Chemkostavem vyloučil. Na to sdružení firem s Chemkostavem poukazovalo také v žalobě podané ke Krajskému sodu v Brně.

Výběrové řízení na práce v Jihlavě se táhlo kvůli odvolávání některého ze dvou uchazečů. Případem se opakovaně zabýval i ÚOHS. Původně žádné porušení zákona nenašel, napodruhé ale vyhověl Sdružení firem Jihlavsko, mezi jehož členy patří stavební firmy SYNER VHS Vysočina, HOCHTIEF CZ, Metrostav a EUROVIA CS. Sdružení firem úspěšně zpochybnilo referenci Chemkostavu.

Projekt na přestavbu jihlavských kanalizací se chystal asi šest let, původně měl být dokončen už předloni.

Foto: Wikipedia, Sokoljan


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme