ÚOHS povolil Znojmu zahájit rekonstrukci úpravny vody za půl mld.

Znojemská radnice může začít s rekonstrukcí úpravny vody za půl miliardy korun. Výběrové řízení napadla jedna z firem a zkoumal ho Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), žádné chyby však nezjistil. Radnice tak podle starosty Vlastimila Gabrhela zahájí úkony, které povedou k co nejrychlejšímu začátku prací na úpravně.

2 min. čtení

"Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nám dalo za pravdu. Vodovody a kanalizace Znojemsko tak o svou zhruba půl miliardovou dotaci nepřijde, ale naopak může s konečnou platností zahájit rekonstrukci úpravny vody," potvrdil Gabrhel.

Úpravna vody ve Znojmě byla postavená v letech 1967 až 1970 a do současnosti neprošla žádnou větší rekonstrukcí, opravily se vždy jen dílčí závady. Během současné opravy stavbaři například nahradí stávající usazovací nádrže novou technologií nebo vymění rozvodný systém. Kromě chlóru bude voda dezinfikovaná také UV zářením. Všechny novinky potom přinesou úspory nákladů na výrobu pitné vody.

Při úpravně se také postaví nádrž na pitnou vodu o objemu 4000 metrů krychlových, která bude sloužit jako rezerva pro odběr vody spotřebiteli ve Znojmě a přilehlých obcích. Podle Gabrhela přinese rekonstrukce také pracovní příležitost pro obyvatele Znojma.

Foto: Wikiedia, Che, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme