Ukaž mi, co piješ…

Prodej balené vody dlouhodobě klesá. Většina lidí dává přednost kohoutkové. Přesto i dnes se najdou takoví, kteří jsou ochotni zaplatit za láhev několik set dolarů..

8 min. čtení

Odpověď je jednoduchá: Značková voda v lahvích je prý projevem životního stylu spotřebitele s vytříbeným vkusem. V Japonsku a Itálii existují speciální obchody tzv. Aquastory, které ve svém sortimentu mají asi 120 druhů značkové luxusní vody. Lidé jsou ochotni za stylově balenou kohoutkovou vodu platit neuvěřitelné sumy.

Neprodáváme jen vodu, ale celou kulturu vody, každá voda je dobrá na něco jiného,” říká Vera Aga, spolumajitelka řetězce Aquastore. Některé luxusní restaurace a hotely dokonce servírují degustační “water menu”, ve kterém představují ty nejexkluzivnější značky. S tímto trendem vzniklo také nové povolání – vodní sommeliér.

Největší šanci na úspěch vždycky měly vody “s příběhem”. Kdo by odolal možnosti ochutnat vodu z kanadských ledovců nebo japonské sopky! A nebo chcete pít stejnou vodu, kterou pili Římané nebo třeba Janet Jackson. Od obyčejné vody se ty luxusní většinou příliš neliší, ale všechny je něco spojuje: exotický původ, neuvěřitelně úžasný příběh o jejich čistotě a léčivých účincích, luxusní designová láhev, skvělá propagace a především velmi vysoká cena. V následujícím přehledu představíme některé z těch nejdražších balených vod na světě.
 

"Posvěcená" voda Finé
Pramen Shuzenji Hydrothermal (Japonsko), ze kterého voda Finé pochází má 13ºC, což je údajně ideální teplota umožňující lepší vstřebávání léčivých minerálů okolní horniny. Pramen byl objeven v 8. století mnichem Kobodaishi, který tuto vodu posvětil a od té doby je považována za léčivou. Cena za 750ml láhev začíná na $5.

 

"Historická" Wattwiller
Minerální voda Wattwiller si získala popularitu zejména díky své historii. Existují o ní totiž historické písemné záznamy již ze 7. století našeho letopočtu a největší slávu jí přinesli Římané. Pramen vyvěrá hluboko v centru národního parku ve francouzském Alsasku a je přísně střežen mnišským řádem. Litrová láhev je k dostání za $9.

Madonna pije Voss
Jedna z nejčiřejších vod na světě pochází z artéských studní v jižním Norsku. Má velmi nízký obsah minerálů a nemá prakticky žádnou chuť . Díky pouhým 22 mg rozpuštěných pevných látek v litru je povážována za nejčistší vodou na světě. Prodává se ve skleněné láhvi z dílny módního návrháře Calvina Kleina v několika variantách. Litrová lahev stojí $38.

Bling H2O má "styl"
Devětkrát filtrovaná voda z Tennessee v láhvi ozdobené řetízkem Swarovského křišťálů! Vodu Bling H2O objevil Hollywoodský producent Kevin G. Boyd a vytvořil z ní součást stylového života celebrit. Vodu můžete pravidelně vidět při udílení prestižních cen MTV Video Music Awards nebo Emmy Awards. Cena se pohybuje kolem $40 za láhev 0,7 l.

Fillico i pro teenagery
Filico – tato legendární japonská specialita se zlatým uzávěrem je k dostání za $219. Výrobce se pokouší nalézt díru v trhu a proto přišla loni na podzim s novinkou pro teenagery – luxusní voda Hello Kitty zdobená křišťály. Sadu 5 balení si může dospívající mládež zakoupit za “pouhých” $500.
 

"Léčivá" Kona Nigari
Dvě unce (přibližně 60ml) této japonské vody Vás bude stát $33.50. V porovnání s ostatními luxusními vodami by Vás obvyklá 750ml láhev vyšla na neuvěřitelných $402. Kona Nigari je odsolená mořská voda nabraná nedaleko Velkého ostrovu Havajského soustroví. Této vodě jsou připisovány výjimečné léčivé účinky – pomáhá při redukci váhy, minimalizuje stress a zlepšuje kvalitu pleti.
 

Zdroj: www.campussqueeze.com


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme