U.Hradiště kvůli opravě kanalizace odloží úpravy návsi v Jarošově

Uherské Hradiště přesouvá rekonstrukci návsi v části města Jarošov z letoška na příští rok. Důvodem je oprava vodovodů a kanalizace v této městské části, kterou plánují Slovácké vodovody a kanalizace (SVaK. Radnice chce práce synchronizovat tak, aby nebylo nutné znovu kopat do už opravených chodníků a komunikací. Novinářům to řekl starosta Květoslav Tichavský (ODS).

3 min. čtení

"Opravdu musím říct, že nás to strašně mrzí. Rekonstrukci návsi v Jarošově jsme slíbili, byla v plánu na letošní rok. Nicméně stalo se to, co jsme nepředvídali," uvedl Tichavský, který je zároveň členem představenstva SVaK. Podle něj měla společnost v plánu rekonstruovat v Jarošově vodovodní síť až v roce 2018. "V souvislosti s tím zkoumali i kanalizaci. Kamerové zkoušky zjistily, že v místě návsi je kanalizace ve velmi špatném stavu," doplnil Tichavský.

Oprava návsi byla jedním z témat při snaze části obyvatel Jarošova o odtržení od Uherského Hradiště. Lidé nakonec v referendu loni v září rozhodli, že Jarošov částí města zůstane. Podle Tichavského rozhodně odložení rekonstrukce návsi o rok není vrtochem či výmyslem vedení radnice. "Bude lepší, jednodušší i levnější posunout opravu návsi na příští rok," konstatoval starosta. Podle něj bude město usilovat o to, aby SVaK zahájil opravu kanalizace a vodovodů už na začátku roku, náves by měla být hotová na podzim.

Město v Jarošově počítá s vybudováním nové příjezdové komunikace k osmi domům, s rekonstrukcí chodníku od kaple k penzionu, se zřízením nových parkovacích míst, rozšířením veřejného osvětlení, s úpravou i novou výsadbou zeleně a s doplněním mobiliáře. Náklady dosáhnou zhruba 3,6 milionu korun, radnice celou částku uhradí z vlastních zdrojů.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme