Tvárná litina pod dohledem NBÚ

Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončila v těchto dnech opravu vodovodního řadu v ulici Na Popelce a v jejím okolí. V rámci rekonstrukce zdejší komunikace se podařilo opravit také 97 metrů kanalizace a to pomocí bezvýkopové technologie.

3 min. čtení

Vzhledem k blízkosti Národního bezpečnostního úřadu byla stavba po celou dobu pečlivě monitorována bezpečnostními složkami.

212 metrů potrubí provedla firma Čermák a Hrachovec z tvárné litiny. Tato jedinečná slitina nabízí výrazně větší možnosti zpracování. Zároveň se jedná o materiál se zvýšenou protikorozní ochranou a tedy výrazně vyšší životností přesahující 100 let. Obnova byla provedena včetně domovních přípojek.

PVS využila odstranění starého asfaltového povrchu i k opravě a vyčištění 97 metrů kanalizace. Zde byla využita tzv. bezvýkopová technologie, která umožňuje práci bez nutnosti rozsáhlých výkopů a šetří tak nejen peníze ale v řadě lokalit i nervy obyvatel.

Investice v ulici Na Popelce a v okolí se stala učebnicovou ukázkou, jak by měla fungovat koordinace investičních akcí v jedné lokalitě.
V rámci oprav zdejších komunikací využily PVS i Pražská plynárenská sejmutí povrchů komunikací k provedení oprav a rekonstrukcí všech podzemních sítí. Pro místní obyvatele to znamená, že hrozba dalšího rozkopání ulic je na dlouhé roky v této lokalitě skoro vyloučena.

Investiční akce Na Popelce a v okolí byla zahájena 16. dubna 2012 a pokrytí komunikací novým povrchem je plánováno nejpozději k poslednímu listopadu tohoto roku. Celkem PVS v této lokalitě investovala více než 4.5 milionu korun.
 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme