Tuček: Kohoutková a domácí limonády jsou oblíbené. My moc jiného nealka v nabídce ani nemáme…

První ze série rozhovorů s provozovateli restaurací či hotelů o zkušenostech se zapojením do projektu Kohoutkova.cz Tentokrát jsme se zeptali Jaroslava Tučka z direct trade kavárny Můj šálek kávy v pražském Karlíně a součastně majetele pražírny Doubleshot.

5 min. čtení

Kavárna Můj šálek kávy s nezaměnitelnou atmosférou vám může nabídnout nejen výbornou čerstvou kávu z vlastní pražírny, domácí kuchyni a dorty, ale také jednu ingredienci, kterou nenajdete nikde jinde. Je to vlídnost, která na vás dýchne už u vchodu, obklopí Vás a Vy rázem zapomenete na všechny problémy. Odplavou pryč …


Jak ragují návštěvníci ve Vaší kavárně na kohoutkovou? Preferují ji před balenými vodami?
Řekl bych, že to nijak neřeší a považují ji za samozřejmou. Vždy hostům nabízíme zároveň kohoutkovou a balenou a naprostá většina žádá právě kohoutkovou. Často si kohoutkovou i rovnou objednávají a máme ji i uvedenou v nápojovém lístku.

Víme, že výtěžek z prodeje kohutkové v kavárně Můj šálek kávy jde na charitativní účely. Kolik prostředků jste dosud zhruba vybrali a kde tyto peníze pomohly?
V Mém šálku kávy nabízíme karafu kohoutkové vody za symbolický poplatek 10 Kč, který putuje na nadaci www.coffekids.org, která se stará o zlepšení podmínek nejchudších kávových farmářů a jejich rodin. Zatím jsm  a prostředky pomáhají především ve střední Americe, kde putují na hlavně na vzdělávání farmářů i jejich rodin.

Vnímáte rozdíl mezi českými a zahraničními návštěvníky? Je u zahraničních návštěvníků větší "poptávka" po kohoutkové vodě?
Nevnímáme. Cizinci maximálně čekají, že bude voda úplně zadarmo, ale příspěvek, obzvlášť, když jim vysvětlíme, kam putuje, je nikdy neodradí a neměli s ním, pokud vím, nikdy problém.

Ve Vaší kavárně máte velkou nabídku domácích limonád. Jak se osvědčily? Jaké jsou nejoblíbenější?
My moc jiného nealka v nabídce ani nemáme, takže jsou hodně oblíbené:-). Rozhodnějsou mnohem oblíbenější než Cola, která jediná zůstala z klasických sycených limonád. V létě je nejoblíbenější asi okurková s citrónovou trávou a celoročně oblíbená je určitě zázvorová. V nabídce je v létě i ledová cascara – čaj z kávových slupek a ten lidé také zkouší rádi.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme