Triple pro skupinu VEOLIA na výstavě VOD-KA 2023

Ve dnech 23-25/5/2023 se konala za nebývalého zájmu výstava VOD-KA (za první den více jak 4 000 návštěvníků) na výstavišti v pražských Letňanech, organizovaná zájmovým sdružením SOVAK ČR.

2 min. čtení

Skupina VEOLIA představila na svém stánku inovativní řešení pro úpravu a čištění vod (např. membránový systém ZEELUNG od skupiny VEOLIA pro intenzifikace ČOV), ale nově i řešení v oblasti energetiky a odpadů. Právě exponát kontejnerizované úpravy bioplynu na biometan MEMGAS od skupiny VEOLIA, který od léta bude dodávat biometan do plynárenské sítě v Praze získal letos ocenění Zlatá VOD-KA.

Obdobně byl oceněn i inovativní výstavní stánek společnosti, který prezentoval mimo jiné zcela aktuální téma udržitelnosti. Nebývalému zájmu návštěvníků se těšilo i čepované pivo ERKO, vyráběné z recyklované odpadní vody z ÚČOV Praha v pivovaru Čížová – za dva dny doslova zmizely dva poslední sudy.

Pražské vodovody se pochlubily i horkou novinkou – mobilním redukčním ventilem v atraktivním provedením před vstupem do hlavní výstavní haly a také 3D brýlemi s možností zážitku procházky utajenými kouty pražského vodárenského systému.

Třešničkou na dortu bylo vítězství týmu Severočeská servisní v soutěži zručnosti, kde vodárenští technici závodí nejen v rychlosti provedení instalace, ale i v bezchybném a kvalitním provedení. Již nyní se těšíme na další ročník výstavy, který nás čeká opět v Praze v roce 2025 a děkujeme za Vaši podporu!

Ondřej Beneš, technický a obchodní ředitel VODA ČR

Doporučujeme