Tři ocenění Vodního domu během listopadu 2017

Vodní dům byl během tohoto měsíce oceněn hned ve třech prestižních soutěžích s celorepublikovým dosahem. Stal se vítězem kategorie Kudy z nudy v soutěži DestinaCZe 2017. Dále pak odborníci na reklamu ocenili expozici Vodního domu prvenstvím v soutěži POPAI AWARDS a za architekturu 2017 byl Vodní dům nominován na Českou cenu.

5 min. čtení

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu. Výsledky soutěže DestinaCZe, pořádané agenturou Czech Tourism, byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci konference Fórum cestovního ruchu v Táboře. “Z ocenění máme s kolegy z Českého svazu ochránců přírody Vlašim velkou radost, protože potvrzuje, že se nám povedlo to, o co jsme vybudováním Vodního domu usilovali – mluvit o významu čisté vody tak, aby to bylo zajímavé a srozumitelné pro všechny věkové kategorie od batolat po jejich prarodiče“, uvedla vedoucí Vodního domu Tereza Ptáčková.

V soutěži POPAI AWARDS 2017 zvítězila interaktivní expozice Vodního domu v kategorii Ekologické koncepce. Výsledky soutěže, která je pro tvůrce reklamy a marketingu v místě prodeje jednou z vrcholných událostí roku, byly vyhlášeny na galavečeru v Kongresovém centru Top Hotelu Praha. 

„Toto vítězství je již druhým oceněním Vodního domu v posledních dvou týdnech, čehož si velice vážíme. Moc nás těší, že pozitivní hodnocení přichází z obou stran – zatímco v soutěži DestinaCZe 2017 hlasovali návštěvníci, tak soutěž POPAI AWARDS odráží názor odborníků“,
uvedla vedoucí Vodního domu Tereza Ptáčková.

Mezi 42 architektonických děl
 nominovaných na Českou cenu za architekturu 2017 byla zařazena stavba Vodního domu v Hulicích. Do druhého ročníku soutěžní přehlídky vyhlašované Českou komorou architektů se přihlásilo na 249 prací. Podmínkou účasti byla realizace na území České republiky a dokončení mezi roky 2012 a 2016. Sedmičlenná odborná porota, tvořená renomovanými zahraničními architekty, z nich vybrala 42 děl, nominovaných na Českou cenu za architekturu 2017.

Kromě hlavní ceny je letos poprvé v soutěži udělována také zvláštní cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR dílům, která jsou citlivě zasazena do krajiny, mají s krajinou harmonický vztah a z jejichž pojetí je zřejmý respekt k místu a k širšímu krajinnému prostředí. Mezi oceněnými zvláštní cenou AOPK se Vodní dům umístil na třetím místě; jako první byl oceněn Archeopark Pavlov a na druhém místě pak Javornická palírna, která je ukázkou citlivého přístupu při obnově a dostavbě v historické venkovské zástavbě. 

Vodní dům je návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka, které vzniklo s pomocí skupiny Veolia Česká republika.
Foto: www.vodni-dum.cz


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme