Třeboňští rybáři získali z jarních výlovů 200 tun ryb

Třeboňští rybáři už z větší části ukončili jarní výlovy, získali z nich 200 tun tržních ryb. Většina se prodá do zahraničí. S jarními výlovy naopak teprve začalo Rybářství Nové Hrady, které také čeká výnos 200 tun, z toho 100 tun rybí násady. Výlovy tam potrvají do poloviny května. ČTK to řekli zástupci rybářství.

3 min. čtení

Rybářství Třeboň vylovilo ryby ze stovky komorových rybníků, jež jsou menší než ty, které se loví na podzim. "Začali jsme před 14 dny. Lovili jsme ryby pro potřeby Velikonoc, ty už jsou na sádkách nebo u našich odběratelů. Teď už jen lovíme mladé ryby pro nasazení," řekl ČTK předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha. V zimě některé rybníky kvůli mrazům provzdušňovali, vody je v rybnících proti minulým rokům dost.

Rybářství Nové Hrady, které se stará o 330 rybníků s rozlohou 1258 hektarů, zahájilo jarní výlovy toto pondělí. Potrvají do poloviny května, firma z nich chce získat asi 200 tun ryb, z toho přes 100 tun na prodej a dalších 100 tun rybí násady. Lovit se bude 74 rybníků.

"Podmínky jsou zatím dobré. Zdá se, že ryba je v dobré kondici, jen začínají drobet zlobit kormoráni a decimovat násady. Snad se nám to podaří všechno zdárně slovit a nasadit hlavní rybníky, aby byly na podzim na lovení,"
řekl ČTK ředitel Rybářství Nové Hrady Lubomír Zvonař.

Třeboňští rybáři již 14 dní testují zaměstnance na koronavirus. S testy pomáhá smluvní lékař, zatím se ze 100 pracovníků prokázali tři pozitivní. Novohradští, kteří zaměstnávají 48 lidí, začnou testovat 22. března.

Rybářství Třeboň je největší producent sladkovodních ryb v Evropě. Na tuzemské produkci ryb se podílí 15 až 18 procenty. Roční produkce činí asi 3200 tun, z toho tvoří 90 procent kapři, zbytek líni, candáti, štiky, sumci, amuři, tolstolobici a okouni. Firma má 100 zaměstnanců, hospodaří na 440 rybnících o výměře 8000 hektarů. Na vývoz jde 70 procent ryb.

Foto: Wikipedia, svajcr, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme