Třeboňským poteče pitná voda novým potrubím

Rekonstrukce mostu ve Vodárenské ulici v Třeboni se chýlí ke konci. Stavba z 80. let minulého století je specifická především tím, že její konstrukce kromě vodovodního potrubí nese i zatrubněnou Mlýnskou stoku. Toto staré vodní dílo vede z Třeboně směrem na Starou Hlínu.

2 min. čtení

Most křižuje hlavní silnici mezi Jindřichovým Hradcem a Českými Budějovicemi. Momentálně tu technici instalují nové vodovodní potrubí, které bude zásobovat pitnou vodou místní části Nová a Stará Hlína, Mláku, Novosedly nad Nežárkou, Kolence, Klec a Frahelž. „Vodovod je vyrobený z litiny a pospojovaný speciálními spoji jištěnými proti posuvu. Proti mrazu potrubí ochrání kvalitní izolace,“ popsala vedoucí povozní oblasti Východ vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. Olga Štíchová.

Jakmile montáž skončí, čeká potrubí tlaková zkouška, dezinfekce a proplach. Pitná voda projde laboratorními testy a poté pracovníci společnosti ČEVAK přepojí nové potrubí na vodovodní řad, který vede po obou stranách mostu. „Přepojení je už předem připravené, takže přerušení dodávek pitné vody se lidé bát nemusí,” ujistil vedoucí provozního střediska Třeboňsko Petr Kohout.

Připomněl, že kvůli rekonstrukci mostu muselo být původní vodovodní potrubí, které zásobuje pitnou vodou stovky obyvatel Třeboňska, na několik měsíců přeloženo na sousední provizorní lávku.

Foto: Wikipedie, René Mihula, licence GNU


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme