Tlaková stanice zvládla zásobit vodou celé Chelčice

Pitnou vodu pro více než čtyři sta obyvatel Chelčic na Strakonicku zvládla dodat mobilní automatická čerpací stanice. Společnost ČEVAK a.s., která spravuje vodohospodářský majetek obce, ji použila minulý týden při rekonstrukci armaturní šachty. Práce na páteřní vodovodní síti spočívající v osazování nového měřidla a výměnách armatur prováděl Jihočeský vodárenský svaz.

1 min. čtení

„Našim úkolem bylo zajistit náhradní zásobování Chelčic pitnou vodou. Využití mobilní automatické čerpací stanice je oproti cisternám nejen pohodlnější pro samotné odběratele, ale především šetrnější k celé rozvodné síti v obci,“ vysvětlil vedoucí provozního střediska Jih společnosti ČEVAK a.s. Miroslav Ježík.

Tlaková stanice, jejíž obsluhu zvládnou dva zaměstnanci, má maximální průtok vody pět litrů za sekundu a kapacitu 15m3, tedy 15 tisíc litrů vody. To v případě Chelčic stačilo, aby byla celá vodovodní síť nepřetržitě zásobena vodou.
Pokud by došlo k přerušení dodávek, musela by se celá síť znovu složitě napouštět a odkalovat. Se změnou tlaku v potrubí by případně mohlo dojít i ke krátkodobému zakalení vody. 

Foto: www.cevak.cz


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme