Tip na vánoční dárek pro děti: H2O a tajná vodní mise

V Paláci knih Neoluxor byla dnes pokřtěna knížka pro chytré děti H2O a tajná vodní mise. Knížku přivítali do života autor Petr Stančík, ilustrátorka Galina Miklínová a kmotr Marek Eben. Tentokrát se samozřejmě nekřtilo šampaňským, ale kohoutkovou vodou.

6 min. čtení

Jaký je příběh tajné vodní mise?
H2O není jen chemická značka vody, ale také jména kamarádů Huga, Huberta a Ofélie. Tří žáků základní školy Evelíny Saturejkové ve městě… no třeba právě v tom vašem. Klan H2O zásluhou přístroje zvaného zmenšovátko podniká dobrodružné výpravy vodovodním potrubím na palubě miniaturní ponorky Abramis. Hlavní padouch – šílený profesor Hermenegild Vulpes – sice proti H2O neustále kuje nějaké pikle pomocí nejmodernější vědy a techniky, ale nakonec i jemu doteče, že ve správném dobrodružství pro děti a mládež musí zvítězit dobro. Alespoň kapku.

Krásné zpracování
Na okrajích stránek této vtipné knížky s vzdělávacím podtextem můžete najít krásné obrázky Galiny Miklínové i krátký vysvětlující popis. Vše je přizpůsobeno dětskému pohledu. Knížka je určena dětem od 10 do 12 let, ale podle ilustrátorky Galiny Miklínové zaujme i dítě čtyřleté, kterému z ní rodič předčítá. „Každé dítě si v knížce najde to své,“ dodává Galina Miklínová.

Skvělé recenze
Knížka H2O a tajná vodní mise si získala už i první pochvalné recenze. Jedna z nich vyšla například v Reflexu: “Přinutit dnes děti ke čtení a prohlížení si knih, není vždy jednoduché, protož konkurence compů, mobilů a iPadů je drtivá. Kniha „H2O a tajná vodní mise" je ale pojata tak moderně, že by se to mohlo podařit. Navíc dílo, které vydalo nakladatelství Abramis, je perfektně zpracováno i po stránce grafické a typografické. Mohlo by se tak stát dobrým dárkem na Vánoce,“ inspiruje rodiče Viliam Buchert.

Role kmotra se ujal Marek Eben. Popřál knize, která vyšla s podporou společnosti Veolia Česká republika, hodně čtenářů a dětem rodiče, kteří jim budou po večerech číst.

Knížku můžete koupit za 251 korun v e-shopu Neoluxoru.

O autorech

Petr Stančík
Pro malé čtenáře napsal podzemní pohádkový horor Mrkev ho vcucla pod zem, čtyři napínavá dobrodružství Jezevce Chrujdy i knihu O Díře z Trychtýře, provrtanou opravdovou dírou. Dospělým jsou určené prózy Pérák, Mlýn na mumie (Magnesia Litera 2015 za prózu) a Andělí vejce (Kniha roku Lidových novin 2016 4.–6. místo).

Galina Miklínová
Je autorkou oblíbeného večerníčku O Kanafáskovi a pěti autorských krátkých filmů. Se spisovatelem Pavlem Šrutem přivedla na svět trilogii Lichožrouti (Magnesia Litera 2009, Nejkrásnější kniha roku 2009 a Magnesia Litera za knihu desetiletí). Na motivy prvního dílu natočila celovečerní animovaný film Lichožrouti (Trilobit 2017, Chicago International Film Festival Best Animated Feature by Children Jury, nominace na Českého lva a Ceny české filmové kritiky).
 


Zdroj: Jana
Bábíková

Zdroj: Jana Bábíková

Doporučujeme