Tepvos Ústí n.O. má dostat přes 12 milionů od vodáren v Jablonném

Městská společnost Tepvos Ústí nad Orlicí vyhrála letitý soudní spor s firmou Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí. Ta má podle rozhodnutí soudu ústecké společnosti vyplatit více než 12 milionů korun.

3 min. čtení

Nárok vznikl, poté co Tepvos převzal v roce 2001 vodárenskou síť v Ústí ze správy firmy z Jablonného, řekl ČTK ředitel společnosti Tepvos Martin Lang.

"Firma Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí měla podle smlouvy o komplexním pronájmu investovat do pronajatého majetku, ale nestačila to udělat. Proto byl při převodu vrácen vodohospodářský majetek v nižší ceně," uvedl Lang.

Spor má kořeny v roce 2001, kdy městská společnost Tepvos převzala městský majetek a zahájila provoz vodovodů, kanalizace a čistírny odpadních vod v Ústí nad Orlicí, které do té doby spravovala firma z Jablonného. V roce 2004 společnost Tepvos podala k soudu žalobu na zaplacení částky, Krajský soud v Hradci Králové ji však o dva roky později zamítl. Po odvolání Vrchní soud v Praze spor vrátil krajskému soudu, který napodruhé na počátku dubna rozhodl ve prospěch žalobce. Vodárny z Jablonného mají podle rozsudku zaplatit 12,181 milionu korun plus úroky a náklady na řízení procesu, které se vyšplhaly na více než 1,6 milionu korun.

Rozsudek zatím není pravomocný, společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí se proti němu může odvolat. Vyjádření jejího zástupce se dnes ČTK nepodařilo získat.

Lang předpokládá, že by suma mohla být zaplacena postupně. "Peníze bychom zřejmě investovali do našeho vodního hospodářství. Hodily by se nám na vyřešení lokalit Knapovec a Černovír, které nejsou odkanalizované," řekl.

Městská firma se připravuje na největší investici za dobu své existence. Do modernizace čistírny odpadních vod a kanalizace ve městě a Dlouhé Třebové investuje 890 milionů Kč. Na rekonstrukci získala 670 milionů Kč ze státních a evropských dotací, dokončena by měla být v roce 2013.

Foto: Wikipedie, Sokoljan, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme