Tendr na vodovod pro obce na Křivoklátsku se protahuje

Tendr na výstavbu vodovodu pro devět obcí na Křivoklátsku za odhadovaných 939 milionů korun se protahuje. Původně se měly otevírat obálky s nabídkami zhruba před měsícem a půl. Firmy ale chtějí doplnit některé informace, a tak se o vítězné nabídce začne rozhodovat až 18. března. ČTK to dnes řekl předseda projektu a starosta Roztok Vladimír Melč.

3 min. čtení

Tendru se může zúčastnit 23 firem, které prošly prvním kolem.

Nový vodovod budou mít obce Křivoklát, Městečko, Velká Buková, Nezabudice, Pustověty, Nový Dům, Račice, Zbečno a Sýkořice na Rakovnicku. Obce projekt připravují asi šest let. Musely kvůli němu vytvořit svazek, aby dostaly dotaci 600 milionů korun od ministerstva životního prostředí. Předtím totiž starostové o peníze žádali samostatně a byli neúspěšní.

"Obálky jsme měli otvírat už před měsícem a půl, ale pořád chodí žádosti o dodatečné informace," uvedl dnes Melč. Podle něj chtějí firmy například upřesnit podrobnosti ve výkresech a další věci, a tak mohou podávat nabídky až do pondělí, kdy by měla komise začít s otevíráním obálek. Z nabídek se pak zhruba týden bude vybírat ta nejvýhodnější. Další postup bude záviset na tom, zda se proti výsledkům někdo neodvolá, dodal Melč.

Obce nový vodovod potřebují, jelikož se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vody. Na Křivoklátsku totiž významně ubývá podzemní voda a do řady obcí musí být dovážena v cisternách. Původně se předpokládalo, že stavba začne ještě v loňském roce. Výběrové řízení bylo totiž zahájeno loni v lednu, ale později muselo být změněno kvůli novém zákonu o veřejných zakázkách. Od té doby se také musela několikrát prodlužovat lhůta pro podávání nabídek.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme