Téměř 7000 obyvatel Kladna čeká ve středu odstávka vody

Téměř 7000 obyvatel Kladna v části Kročehlavy čeká ve středu celodenní odstávka vody. Důvodem je výměna uzávěrů potrubí. Nové uzávěry v případě havárie omezí její následky a umožní rychlejší obnovení dodávek vody. 

3 min. čtení

Středeční práce se dotknou více než dvaceti ulic, vodárny zajistí náhradní zásobování vodou cisternami. ČTK o tom informoval Jan Jindra, který má ve Středočeských vodárnách na starost vodovodní provoz. Jde o jednu z etap výměny uzávěrů v celkové hodnotě více než dvou milionů korun.

 

Odstávka vodovodu v Kročehlavech potrvá od 7:00 do 20:00. Náhradní zásobování bude zajištěno po trase odstávky pojízdnou cisternou a mobilními kontejnery rozmístěnými v ulicích. "U cisteren náhradního zásobování budou přítomni nosiči vody, kteří pomůžou převážně seniorům a handicapovaným spoluobčanům s natočením vody a v případě zájmu i s donáškou do nemovitosti," uvedl Jindra.

Odstávka se týká obyvatel kladenských ulic Anglická, Čelakovského, Dánská, Dlouhá, Finská, Hviezdoslavova, Italská, Jaroslava Foglara, Lacinova, Letecká, Opuková, Otevřená, R. Novotného, Riegrova, Skalní, Svátkova, Šulcova, U Hvězdy, Unhošťská, Václavské náměstí, Veleslavínova, Vodárenská, Vrchlického. Přerušení dodávky vody pocítí i obyvatelé některých okolních ulic, kde se voda může přechodně zakalit, což bude způsobeno přepojením jejich vodovodních rozvodů na jiné tlakové pásmo. Voda bude hygienicky nezávadná, uvedly vodárny.

Za poslední čtyři měsíce obyvatelé Kladna zaznamenali několik plánovaných odstávek vody, při kterých se měnily uzávěry neboli šoupata. "Současné přerušení vody, které proběhne ve dvou etapách, umožní výměnu šoupat a zlepší manipulovatelnost na vodovodní síti s minimalizací dopadu na odběratele při haváriích," uvedl Václav Kodeš ze Středočeských vodáren.

 

Foto: Wikipedia, ŠJů, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme