Tapwater.org poradí, kde dostanete v zahraničí kohoutkovou zdarma!

Kde můžete v centru města doplnit vodu do láhve, abyste si nemuseli kupovat balenou? Tapwater.org šíří zdarma aplikaci pro iPhone, ve které najdete nejbližší místa, kde je voda z kohoutku dostupná! 

2 min. čtení

Britská nezisková organizace Tapwater.org podporuje již několik let pití kohoutkové vody. Jejím hlavním cílem je umožnit přístup k pitné vodě z kohoutku hlavně v centru měst, aby se omezilo používaní malých balených vod.

Mezi “refilling stations”, tedy “doplňovací stanice”, kde si můžete do láhve napustit zdarma kohoutkovou vodu, patří jak kavárny, restaurace, nebo veřejné fontánky. Tapwater.org usiluje o to, aby vzdálenost těchto míst byla maximálně 400 metrů. Pouze zmapovaním všech těchto míst však jejich činnost nekončí. Zdarma ke stažení nabízejí aplikaci do iPhone, díky které můžete mít seznam “refilling stations” na každém kroku. Získáte přístup ke zmapovaných zdrojům vody v Británii, Kanadě, Americe a Holandsku.

Na stránkách projektu si můžete zakoupit nerezové lahve z edice Lifesave (od £12), které udrží vodu studenou až 20 hodin. Láhev je vybavena také speciálním víčkem, kam lze vložit tabletu s příchutí a vyrobit si ochucenou vodu. Balení tablet pořídíte na www.tapwater.org za £1.80. Výtěžek z prodeje lahví je použit na kampaně, které zvýší povědomí veřejnosti o škodlivém vlivu balené vody na životní prostředí.

 

 

 

Zdroj: tapwater.org


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme