Tání sněhu vzedmulo hladiny Cidliny, Metuje a D.Orlice

Středeční obleva s táním sněhu vzedmula v Královéhradeckém kraji v uplynulých hodinách hladiny několika řek. Prvního stupně povodňové aktivity (SPA) dosahovaly dnes ráno řeky Metuje v Krčíně, Divoká Orlické v Orlickém Záhoří a Cidlina v Jičíně. Vyplývá to z ranních dat hradeckého dispečinku Povodí Labe. Hladina řek na všech třech místech v 07:00 stoupala.

2 min. čtení

"Během dne očekáváme výskyt srážek s úhrny okolo pěti milimetrů. Kulminace na zasažených tocích se budou posunovat na níže položené úseky vodních toků. Dosažení prvního SPA je možno očekávat v profilu Tichá Orlice – Čermná. Dosažení druhého SPA nepředpokládáme," uvedl ráno Jiří Petr z dispečinku Povodí Labe.

V Královéhradeckém kraji dnes bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy přeháňky nebo občasný déšť, v polohách nad 1100 metrů, postupně nad 800 metrů srážky smíšené nebo sněhové. K večeru by mělo od jihozápadu srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi pěti až osmi stupni nad nulou, na horách od minus jednoho do plus tří stupňů Celsia. Vítr by měl vát čerstvý západní až severozápadní, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 km/h. Přes den má postupně slábnout.

Foto: Wikipedia, ŠJů, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme