SVS investuje do obnovy majetku na Ústecku na 70 mln Kč

Severočeská vodárenská společnost (SVS) dá letos do obnovy majetku na Ústecku zhruba 70 milionů korun bez DPH. Naplánováno je 20 staveb. Dalších asi 4,5 milionu korun představují strategické investice pro Ústecko. Nyní začala rekonstrukce poruchového vodovodu v Neštěmické ulici. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Jiří Hladík.

1 min. čtení

Na stávající vodovod v Neštěmické ulici je připojeno asi 1000 obyvatel sídliště. "Ocelový vodovod z roku 1984 je veden v kolektoru na konzolách společně s dalšími inženýrskými sítěmi. Je kvůli silné korozi ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový," uvedl Hladík.

V rámci investice použije SVS několik desítek metrů litinového potrubí. Součástí stavby je přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase. Rekonstrukce skončí podle plánu v závěru letošního května.

Severočeská vodárenská společnost (SVS) plánuje letos investovat do modernizace a rozvoje infrastruktury 1,25 miliardy korun. Firma zásobuje vodou Ústecký kraj a podstatnou část Libereckého kraje, což je přes 12 procent území státu, kde žije 1,14 milionu obyvatel.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme