SVS chystá modernizaci úpravny vody v Bedřichově

Severočeská vodárenská společnost (SVS) připravuje modernizaci úpravny vody v Bedřichově na Jablonecku. Zařízení, které přes čtvrt století zásobuje pitnou vodou stotisícový Liberec, je zastaralé a opotřebené. Firma už vypsala veřejnou soutěž na dodavatele. Náklady rekonstrukce odhaduje na 113,6 milionu korun, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek.

2 min. čtení

Úpravna vody v Bedřichově byla postavena v roce 1987 a upravuje vodu z přehrady v nedalekém Josefově Dole. Areál tvoří jedna budova, ve které je umístěna technologická linka úpravny vody, chemické hospodářství, provozní místnosti i hotelové ubytování. Některé části technologické linky jsou v úpravně vody i přes trvalou údržbu a dílčí obnovu zastaralé a opotřebené. Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap, práce by měly začít ještě letos na podzim a v listopadu 2014 by měly skončit.

Severočeská vodárenská letos slaví 20 let existence. Firmu vlastní 458 severočeských měst a obcí. Společnost zásobuje vodou Ústecký kraj a podstatnou část Libereckého kraje, což je přes 12 procent území státu, kde žije 1,14 milionu obyvatel. Chystaná rekonstrukce úpravy v Bedřichově patří k největším akcím, které letos Severočeská vodárenská plánuje.

Letos investuje firma do obnovy a rozvoje vodárenské infrastruktury v Ústeckém a Libereckém kraji 1,165 miliardy korun. "Z toho 335 milionů půjde na strategické investice a 830 milionů korun je určeno na obnovu stávajícího majetku společnosti," sdělil ČTK mluvčí SVS Jiří Hladík. Na investice v Libereckém kraji je určeno zhruba 350 milionů korun.

 

Zdroj: Wikipedia, Honza Groh, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme