Světový den vody v Bubenči

Při příležitosti Světového dne vody se 18.3.2012 uskuteční ve staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči celodenní program pro veřejnost. Budou zde probíhat prodloužené prohlídky areálu s jízdami na raftech, procházky stokou a jiné další atrakce opro návštěvníky.

2 min. čtení

Jakou má tato oslava vlastně historii? Světový den vody – World Water Day byl stanoven na 22.3. od roku 1992. Tímto dnem se obecně chtělo ukázat na problémy spojené s vodou a vodním hospodářstvím.  Celá akce je zaměřena na čistotu a ochranu vod a na šetření vodními zdroji. Co je cílem kampaně? Především připomenout lidem na celém světě význam vody a potřebu ochrany vodních zdrojů. Každý rok nese Světový den vody nějaký podtitul. Letošní den vody se navíc nese v duchu Vody a bezpečnosti potravin. A nebude zde chybět ani doprovodný program.

Vstupné zahrnuje prohlídku, shlédnutí parních strojů v provozu, projíž'dku na raftu, procházku stokou a výtvarnou dílnu. Děti do 5 let mají vstup zdarma, dospělí platí 200,- kč, zlevněné vstupné (děti, důchodci, studenti) – 100,- Kč, rodina – 350,-Kč

Ceny doprovodného programu
Pohádky z kouzelného kabátu (divadlo):  100,- Kč děti, 60,- Kč rodiče
Bublinová show Matěje Kodeše:  100,- Kč děti, 60,- Kč rodiče
Přednáška Jakuba Vágnera o rybách a cestování:  120,- Kč (jednotné vstupné)

Více informací naleznete na: www.staracistirna.cz

Ilustrace: www.unwater.org


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme