Svaz VKMO získal kontrolu nad Vodárenskou akciovou společností

Svaz vodovodů a kanalizací měst a obcí (Svaz VKMO) koupil dalších 33,35 procenta akcií ve Vodárenské akciové společnosti, která zajišťuje dodávky vody a další vodárenské služby v části jižní Moravy a na Vysočině.

3 min. čtení

Svaz VKMO ji nyní plně kontroluje, sdělil ČTK Josef Gut, prokurista svazu, který tvoří svazky měst a obcí.

Částku, za niž VKMO akcie koupil od vodárenské společnosti Suez Environment, Gut nesdělil. Svaz vodovodů a kanalizací měst a obcí podle Guta nyní vlastní 85 procent akcií Vodárenské akciové společnosti.

"Tato transakce umožní společnosti Svazu VKMO s.r.o. plně kontrolovat společnost Vodárenskou akciovou společnost a.s. a zároveň umožní společnosti Suez Environment SAS soustředit se na rozvoj jejích aktivit ve vodárenském a odpadovém sektoru v České republice prostřednictvím stoprocentně vlastněných dceřiných společností ONDEO Services CZ a SITA CZ,"
uvádí se v tiskové zprávě vydané při příležitosti převodu akcií.

Vodárenská akciová společnost (VAS), která vznikla v roce 1993, momentálně provozuje vodohospodářskou infrastrukturu ve více než 600 obcích v okresech Brno – venkov, Boskovice, Jihlava, Třebíč, Znojmo a Žďár nad Sázavou. Provozuje 6,6 procent z celkové délky vodovodní sítě a 5,5 procent z celkové délky kanalizační sítě v Česku. Podle Guta je firma pátou až sedmou největší vodárenskou společností v Česku.

Společnost Suez Environemnt zase prostřednictvím své dceřiné firmy Ondeo Services vlastní 46 procent v Brněnských vodárnách a kanalizacích. Společnost zásobuje vodou nejen celé město Brno, ale v přilehlé aglomeraci i dalších několik dalších měst a obcí. Majoritním akcionářem společnosti s 51 procenty město Brno. Tři procenta vlastní drobní akcionáři. Ondeo Services působí šesti českých vodohospodářských společnostech.

Foto: Vodarenska.cz


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme