SVAS: Cena vodného a stočného se zvyšovat nebude

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 na svém jednání představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) rozhodlo, že v příštím roce budou odběratelé platit za vodné a stočné stejně jako letos 92,92 Kč za metr krychlový včetně DPH.  

4 min. čtení

„Na výši vodného a stočného pro rok 2016 se dohodlo vedení představenstva VKM s provozní společností Středočeské vodárny (SVAS),“ řekl Mgr. Milan Volf, předseda představenstva VKM a primátor Statutárního města Kladna. „Považuji to za velký pokrok, neboť poprvé po delší době se cena vody nezvýší.  Je to dobrá zpráva nejen pro Kladeňáky, ale i pro ostatní koncové odběratele Středočeských vodáren“, komentoval dnešní rozhodnutí Milan Volf (Volba pro Kladno).

Zároveň předseda představenstva Milan Volf ocenil, že tato dohoda ukazuje, že nastavená spolupráce vlastnické a provozní společnosti je prospěšná nejen oběma stranám, ale hlavně našim odběratelům. „Návrh SVAS nezvyšovat cenu vody, ale zvýšit nájemné o 5,6%, umožní VKM pokračovat ve svých investičních akcích, jako je např. rozsáhlá rekonstrukce ČOV Kladno – Vrapice nebo vodovodního přivaděče Praha – Kožova Hora,“ upřesnil Milan Volf.

„Udržet sociálně únosnou cenu vodného a stočného je důležité pro náš region,“ uvedl MVDr. Ctirad Mikeš, člen představenstva VKM a starosta města Mělník. „Díky reorganizaci některých prací, optimalizaci provozu a vnitřními úsporami se podařilo Středočeským vodárnám udržet náklady na přijatelné úrovni a výsledkem toho je, že cena za vodu i při zvýšení nájemného se nezmění,“ podotkl Ctirad Mikeš.

S tímto názorem souhlasí další člen představenstva a starosta města Kralup nad Vltavou Petr Holeček. „Ovšem nelze předpokládat, že v dalších letech zůstane cena vodného a stočného na stejné úrovni. Vláda uvažuje o zvýšení poplatku za odběr podzemní vody až o čtyřnásobek, což se jistě promítne do ceny vody,“ řekl na závěr Petr Holeček.

 

Foto: „Czech Wallet“ od This image is a work by Mercy.When reusing, please credit me as: Mercy from Wikimedia Commons.  Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: SVAS

Zdroj: SVAS

Doporučujeme