Stylová skleněná láhev na vodu z kohoutku!

Kanadská designérka Racquel Youtzy navrhla jednoduchou skleněnou láhev. Jak naznačuje velký nápis na nádobě, je určená na vodu z kohoutku...

4 min. čtení

Dalším z mnoha projektů, které se zaměřují na boj proti balené vodě je Tap WaterTM kanadské designérky Racquel Youtzy. "Uspěchaný způsob života nás naučil mnoho zlozvyků. Jedním z nich je používání jednorázových plastových lahví s vodou. Když máte žízeň, není nic jednoduššího než si na rohu v obchodě koupit balenou vodu,” říká Youtzy.

Elegantní skleněná láhev s těsnícím špuntem poslouží mnohokrát, nijak naše životní prostředí neohrožuje a zároveň je velmi elegantní. Je vyrobena z nárazu odolného tvrzeného skla, takže ji jen tak nerozbijete. A kdyby snad byl někdo ještě na pochybách ohledně ekologičnosti celého projektu, velký nápis na každé láhvi je dostatečně přesvědčivý: Láhev je určená na vodu z kohoutku. Kromě toho zde najdete krátký text o škodlivosti balené vody.

Kromě ochrany životního prostředí a přírodních zdrojů argumentuje Youtzy také cenou balené vody v porovnání s kohoutkovou. “Balená voda stojí 240krát až 10 000krát více než voda z kohoutku. A v některých případech si dokonce kupujete to samé, jako vám doma teče z kohoutku,” přesvědčuje na webových stránkách. Projekt si dal za cíl také propagovat bezplatné poskytování vody v restauracích a to nejen k jídlu. Restaurace by měli svým zákazníkům zdarma napustit vodu z kohoutku do láhve, pokud o to požádají.

 

Designérka, která se problematice pitné vody věnuje už delší dobu, hledala pro svůj projekt ty nejkvalitnější láhve s dlouhou životností. Nakonec je našla až v Itálii. “Preferovali bychom samozřejmě továrnu například v Severní Americe, ale nenašli jsme žádnou, která by byla srovnatelná kvalitou skla. Pokud budeme mít dostatečné množství objednávek, plánujeme otevřít vlastní továrnu,” vysvětluje Youtze.

Na stránkách projektu www.tapwater-bottle.com si můžete láhve zakoupit za relativně dostupnou cenu. Prodává se ve třech velikostech, ta nejmenší o objemu 250ml stojí $10, půllitrová láhev $12 a ta největší litrová láhev vás příjde na $18. Najdete zde také návod na jednoduchou údržbu láhve.

 
 


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme